OnlyFans – це платформа, яка зареєстрована у Великобританії. На ній розміщують різний платний контент для дорослих. Згідно з дійсним податковим законодавством України, всі доходи, які отримують громадяни та податкові резиденти, підлягають оподаткуванню. Якщо на рахунок моделі, зареєстрованої на платформі OnlyFans, надходять кошти від підписників, то це все вважається прибутком з іноземних джерел.
Як податкова України дізнається про доходи з іноземних джерел?
Україна співпрацює з багатьма країнами та обмінюється з ними податковою інформацією. Великобританія, де зареєстрована платформа OnlyFans, є однією з них. Вона об’єднана Конвенцією про взаємну допомогу в податкових справах. Це дозволяє податковій службі України запитувати певну інформацію про доходи громадян, які отримані від іноземних платформ.
До того ж, в українському Податковому кодексі є стаття, згідно з якою можна звернутись до платника з запитом про походження доходу. Якщо є підозри, що громадянин ухиляється від оподаткування, то може бути проведена перевірка.
Правила оподаткування доходів з OnlyFans
Щоб сплачувати податки з доходів, отриманих від OnlyFans, треба бути зареєстрованим як ФОП – фізична особа-підприємець. Тоді з заробітку на при обраній спрощеній системі оподаткування треба сплатити:
При цьому брати до уваги треба не лише доходи від платних підписок, але ще й інші джерела прибутку, які йдуть від цієї платформи.
Єдиний податок: чи може його сплачувати модель OnlyFans
Моделі OnlyFans можуть сплачувати єдиний податок. Для цього треба виконати певні умови:
Однак слід пам’ятати, що іноді податкова служба може поставити під сумнів діяльність через OnlyFans. Це може бути в випадках, коли контент порушує юридичні чи моральні норми.
Як уникнути подвійного оподаткування?
Країна, в якій заробляють гроші, стягує податки з громадян та резидентів, через що може виникнути подвійне оподаткування. Але цього можна легко уникнути. Україна має угоди з багатьма країнами, які звільняють громадян від повторної сплати податків. Подивитись повний перелік можна на сайті Міністерства фінансів.
Це означає, що податки, які вже сплатили за кордоном, зараховуються як податкові зобов’язання в Україні. Але треба все одно самостійно декларувати свої доходи.
Які існують ризики за несплату податків?
Згідно з правилами, податкову декларацію треба подавати до травня наступного року. Наприклад, інформацію про дохід, отриманий у 2024 році, треба надіслати в податкову до травня 2025 року.
Якщо цього не зробити чи не сплатити податки своєчасно, то можуть бути штраф у розмірі 25% від суми податку. За повторне порушення цей показник збільшується до 50%. Також окремо нараховується пеня за кожний день прострочення.