Податковий кодекс України чітко визначає критерії, за якими суб’єкт підприємницької діяльності має подати податкову накладну. Цей законодавчий акт також визначає процедуру дій податкової накладної та її застосування. Однак на практиці податкові накладні, які внесені до Єдиного реєстру ПН, можуть блокуватися. Таке повідомлення з реєстру буде у формі квитанції. Вона надсилається в автоматичному режимі й містить вичерпну інформацію для того, щоб мати можливість підприємцю ефективно захистити своє право, чим і варто скористатися.
Компанія SV Law Agency пропонує послуги із захисту інтересів підприємства та підприємців у разі отримання ними повідомлень щодо блокування податкових накладних. Спеціалісти компанії мають значний досвід щодо швидкого та ефективного розблокування таких нарахувань і отримання позитивної відповіді від органів контролю щодо скасування необґрунтованих санкцій.
Процедура взаємодії з фіскальними органами достатньо складна. Проте вона нерідко дає позитивний результат. Застосовується алгоритм дій для скасування рішення про блокування податкових накладних, перевірений успішною практичною діяльністю спеціалістів компанії SV Law Agency. В разі виконання клієнтом законодавчих норм цей алгоритм дає високий відсоток позитивних рішень на користь бізнесу.
Чому важливо ретельно вивчити квитанцію про блокування податкової накладної
До кінця операційного дня ініціатор складання податкової накладної отримає відповідну квитанцію щодо блокування, в якій зазвичай викладено чимало корисної інформації. Зокрема у квитанції вказано:
вихідні дані про податкову накладну, її номер та час ухвалення рішення про блокування;
критерії ризику, за якими оцінили діяльність платника податку на додану вартість, або інформація щодо конкретної операції, яка й стала підставою припинення реєстрації податкової накладної;
точні критеріальні розрахунки щодо показника ризиковості платника ПДВ.
У квитанції обов’язково вказується, що платник ПДВ може подати відповідні пояснення своїх дій, а також підтвердити їх копіями документів. На підставі таких тверджень податковий орган може скасувати блокування та пересвідчитись у законності дій суб’єкта господарювання. Цієї інформації цілком достатньо для того, щоб зібрати пакет необхідних документів, правильно їх сформувати, надіслати до податківців та очікувати розблокування податкової накладної. Документальне оформлення такого оскарження щодо блокування податкової накладної допоможуть вам виконати спеціалісти компанії SV Law Agency. Вони також проконтролюють, щоб у законодавчо визначений строк була надана обґрунтована відповідь.
Чого не варто робити, якщо податкова накладна заблокована
Найпоширеніша помилка підприємців, а також бухгалтерських підрозділів підприємств полягає в тому, що недосвідчені фахівці намагаються зареєструвати дублікати податкових накладних з тими ж самими даними. Такі дії не мають сенсу, оскільки система опрацьовує насамперед зміст податкової накладної, а не її форму чи час подання. Тобто повторне складання податкової накладної не врятує ситуацію.
Через який час можна оскаржити блокування податкової накладної
Час на оскарження блокування податкової накладної відраховується не з моменту її складання, а з дати виникнення зобов’язань, які вказані в такій накладній. За загальним правилом, оскарження блокування можна реалізувати не пізніше 365-го дня з моменту виникнення вказаних зобов’язань.
Є особливі терміни оскарження блокування. Ці особливості використання законодавчих загальних норм вказані в підзаконних актах, а також в окремих законодавчих рішеннях, спрямованих на реалізацію особливих положень, пов’язаних з воєнним станом.
Коли податкову накладну обов’язково зареєструють: перелік випадків
В цілому податкові накладні, які стосуються податку на додану вартість, завжди перевіряються в декілька етапів. Існують так звані ознаки безумовної реєстрації податкової накладної. Вони вказані у «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України. Для безперешкодної реєстрації податківці застосовують аналіз податкової накладної за сімома ознаками, вказаними у третьому пункті згаданого Порядку.
Є також вісім критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість. Якщо хоча б один з таких критеріїв буде виявлено автоматизованою системою, податкова накладна буде заблокована.
Крім цього, існує такий критерій, як позитивна податкова історія. Це інтегрований показник, який включає:
дані щодо декларації про прибуток та плату за земельну ділянку, що використовується підприємством;
поточну і раніше подану до фіскальних органів фінансову звітність;
інтегровану картку платника.
Всі згадані показники можна отримати через персональний електронний кабінет, де відповідні дані розраховуються на вимогу представника суб’єкта господарювання.
Для того щоб відновити реєстрацію податкової накладної, необхідно проаналізувати всі критерії, за якими накладна може бути заблокована. Оскільки після її розблокування за одним із параметрів – може відбутися автоматичне блокування за іншим. Саме тому варто відразу комплексно оцінити ситуацію, спрогнозувати алгоритм дій бізнесу для надійного захисту своїх економічних інтересів в рамках законодавства. Всі необхідні заходи виконають досвідчені фахівці компанії SV Law Agency.