Корпоративний договір – це угода, яка визначає умови та умови між засновниками. Відповідальність, права, обов’язки та будь-які зобов’язання кожного засновника конкретно визначаються в контракті угоди між засновниками. Угода між засновниками призначена для регулювання питань, які не охоплюються жодною угодою про діяльність чи фінансовою угодою з інвесторами. Вона спеціально забезпечує те, щоб кожен засновник розумів свою роль у компанії.
Корпоративний договір між засновниками може охоплювати широкий спектр питань, включаючи структуру власності, права на інтелектуальну власність та повноваження співзасновників у прийнятті стратегічних рішень. Всі стартапи, коротко кажучи, потребують Угоди між засновниками!
Більшість корпоративних договорів між засновниками включають графік надання права власності. Графік надання права власності захищає стартап та інших засновників від того, що один засновник залишить проект, не повністю сприяючи йому, але зберігаючи всі свої акції. Він також стимулює засновників залишатися.
В корпоративному договорі встановлюється набір питань, які можуть бути вирішені лише всіма засновниками (ключові питання, такі як залучення капіталу, виходи, капітальні та операційні витрати тощо).
При роботі з корпоративними договорами важливо забезпечити конфіденційність конфіденційної інформації. Ці договори часто стосуються цінних торгових секретів та угод, які не повинні бути забуті або розкриті конкурентам. Тож переконайтеся, що ви добре зберігаєте ці секрети!
Тепер давайте обговоримо надзвичайно важливі кроки створення корпоративного контракту. Вивчення правильної структури та підготовки може зекономити вам час і гроші. Ви не хочете опинитися в ситуації, коли через погано написані угоди ви зіткнетеся з дорогими юридичними баталіями.
Зрозумійте, які елементи повинні бути включені до вашого контракту. Це буде відрізнятися в залежності від характеру угоди чи операції. Наприклад, угоди про продаж можуть вимагати певних умов, пов’язаних з строками оплати або готівковими пропозиціями.
Засновницька команда часто має різноманітні навички. Ваша угода повинна чітко визначати ролі та обов’язки. Визначаючи ролі, це забезпечує те, що кожен засновник залишається у своїй ключовій області і не втручається в справи іншого засновника. Ідеальною є також можливість договору описати процес вирішення ситуацій, коли один засновник не виконує своїх ролей та обов’язків.
Неодмінно будуть моменти, коли співзасновники не досягнуть згоди щодо найкращого шляху для розвитку компанії. Для прояснення подальшого шляху у таких випадках, включно з можливістю проведення посередництва чи арбітражу, можна використовувати ваш корпоративний договір між засновниками.